Designation
Name
Period of post held




PCCF (HOD)

(2014 onwards)


1. Lalramthanga, IFS

2. Dr Ch M Rao, IFS

3. Liandawla, IFS

4. Jitendra Kumar, IFS



01.05.2014 - 18.01.2019

18.01.2019 - 31.07.2020

31.07.2020 - 31.12.2021

31.12.2021 - till date


PCCF ( P&D)

1. Jitendra Kumar, IFS

2. Vacant



28.09.2020 - 30.12.2021

-


APCCF (Admin)

1. Liankima Lailung, IFS

2. Vacant



08.07.2021 - 30.11.2021

-

APCCF ( P&D )

1. Dr K Kire, IFS

2. Vacant

05.10.2017 - 20.10.2020

-



APCCF, WP & NO (FC)

1. Dr K Kire, IFS

2. Liankima Lailung, IFS

3. R.S. Sinha, IFS



20.10.2020 - 10.09.2021

20.09.2021 - 30.11.2021

01.12.2021 - till date


APCCF (WL)

1. Liankima Lailung, IFS

2. Vacant



20.11.2020 - 16.07.2021

-








CCF (Admin)
1. Rosiama Vanchhawng, IFS

2. Jitendra Kumar, IFS

3. Archana Singh, IFS

4. Lalthangliana Murray, IFS

5. Lalrinmawia, IFS

6. Lalthlamuana Pachuau, IFS

7. R.S.Sinha, IFS

8. Vacant
11.12.2009 - 22.02.2012

22.02.2012 - 27.06.2012

27.06.2012 - 01.04.2014

01.04.2014 - 01.08.2018

01.08.2018 - 31.07.2019

23.08.2019 - 31.03.2021

15.04.2021 - 16.08.2021

-







CCF (P&D)

1. Dr NS Bisht, IFS

2. Liandawla, IFS

3. Jitendra Kumar, IFS

4. L Murray, IFS

5. Liankima Lailung, IFS

6. H Lianmawia, IFS

7. Vacant

11.12.2009 - 14.09.2011

15.09.2011 - 26.06.2012

27.06.2012 - 16.06.2015

16.06.2015 - 05.08.2015

05.08.2015 - 04.05.2018

30.11.2021 - 31.12.2021

-




CWLW
(2018 onwards)

1. Pu Liandawla, IFS

2. Dr CH M Rao, IFS

3. Pu Liandawla, IFS

4. Pu Liankima Lailung, IFS

5. Pu RS Sinha, IFS

29.06.12 - 03.07.17

       06.06.2018 - 08.04.2019

08.04.2019 - 19.11.20

20.11.20 - 16.08.2021

16.08.2021 -